- Details
-
Category: Uncategorised
-
Published on Wednesday, 07 May 2014 22:35
-
Written by Super User
-
Hits: 25204
Nechci konkurovat spa-fa, ale na info ke zkouškám tam prostě neni prostor a ze Spolužáků to hned zmizí. No a pak mi taky nevyhovuje mít skripta ve fotkách, já radši pdf, takže tady nabízim svou verzi...
JESTLI SE VÁM TY VĚTŠÍ SOUBORY NEDAŘÍ STÁHNOUT, KLIKNĚTE NA TO PRAVYM TLAČÍTKEM MYŠI A ZVOLTE "ULOŽIT ODKAZ JAKO" =o) no a pokud to teda opravdu nejde, tak piště na zroutik(zavináč)email(tečka)cz, já to zkusim co nejrychlejc opravit, nebo vám to prostě pošlu mailem...
Tak tohle zkouškový bylo fakt šílený. Ještě se mi nestalo, že bych měla jen 4 dny volna... =o/ Ani jsem nějak nestíhala sem nic nahrávat, tak to zkusim napravit teď pro příští generace... Jo, a nebudu sem nahrávat věci ze SPA, to by fakt nemělo smysl, každý si to zvládne stáhnout odtamtud, že... =o)
ATELIÉR AULICKÝ
- favazeni-a-mili-zs1011a.doc (73 kB) - v přiloženém dokumentu najdete pokyny, data prezentací a odevzdání, rady a pravidla studia v našem AT =o)
DĚJINY ARCHITEKTURY 5
- Skripta je fajn přečíst, ale pokud nestíháte, tak podle mě výpisky s obrázky pro základní přehled stačí. Česká architektura tam neni, tak si ji najděte ve výpiskách s obrázky nebo na wikipedii...
TIPY KE ZKOUŠCE:
Těžko říct, co vám poradit... Učila jsem se za skript a výpisků s obrázkama. Nechte si na to dost času, za 4 dny to skoro nešlo stihnout. A stejně jsem šla na zkoušku s pocitem, že si na nic nevzpomenu a že v tom mám tak akorát zmatek. Nedá se to srovnat s Vlčkem, Vorlík to zadarmo nedává. Asi to chce mít štěstí na otázky...
INTERÉRY, VÝSTAVNICTVÍ A DESIGN
- z www.spa-fa.cz jsem postahovala co šlo - materiálů a různých zápisek je tam spousta, stačí si vybrat =o)
TIPY KE ZKOUŠCE:
Tahle zkouška byla docela v pohodě, na učení je toho celkem málo, ale zas to chce vědět dost podrobně. Zkoušel Průcha a Teska, já šla k Teskovi a říká se, že Průcha to dává víc zadarmo. Ale Teska zas dává pořád ty samé otázky - zkouší po dvojicích a jeden dostane "pevné spoje" a druhý "demontovatelné spoje". To je celkem jistota. Druhá otázka je třeba sedací nábytek, lehací nábytek, stolový nábytek, úložný nábytek, povrchová úprava dřeva atd. Funguje to tak, že vám každému zadá první otázku, máte čas na přípravu, pak se vás na ní postupně zeptá a rovnou zadá druhou otázku, zas je čas na přípravu a pak se zase ptá. Je lepší tam nepsat věci, kterýma si nejste jistí a hlavně proboha nikam nenakreslete žádnou hranatou díru, za to rovnou vyhazuje =o)
NAUKA O STAVBÁCH 5
TIPY KE ZKOUŠCE:
TZB A INFRASTRUKTURA SÍDEL 1
TIPY KE ZKOUŠCE:
NOSNÉ KOSTRUKCE 2
TIPY KE ZKOUŠCE:
- Samotná zkouška probíhá podobně jak loni - diktuje se postupně 10 otázek, na každou máte sotva čas odpovědět, pak to sebere a zadá příklad na počítání - tam už je to s časem lepší, navíc po celou dobu zkoušky můžete mít na stole co chcete, papíry se vzorečkama, vypracované otázky... Ty vzorečky fakt doporučuju, já si tam vypsala i ty vzorové příklady z přednášek. Rozhodně si tam napište základní rozměry betonových prvků (třeba to, že konzolově uložená deska má tloušťku asi 1/10 rozponu atd.) a vzorečky na dimenzování výztuže odhadem (z=0.9 d, As= Md/(z.fyd), ρ=As/(b.d)), protože bez toho příklad nedáte... U otázek vám papíry fakt nepomůžou, neni čas to nikde hledat. Známkování je jednoduché - celkem 50 bodů - 40 za otázky, 10 za příklad - na E musíte získat 25 bodů. Tak hodně štěstí =o)
- tady jsou otázky z prvních dvou předtermínů (14.12. a 16.12.2010). V podstatě jsou to otázky z TOP 20, jen některé navíc - třeba karbonatace mě celkem překvapila...
URBANISMUS 2
kdo si počká, ten se dočká... a taky kdo se zeptá, ten se dočká =o) na nahrávání souborů právě teď pracuju... Přišel mi mail, že tu o urbanismu 2 nic neni, tak to teď napravim. To je dobře, jen mi připomínky pište. Já na to tenkrát o zkouškovém neměla čas a pak jsem to sem zapomněla nahrát... Žroutík (7.1.2012)
TIPY KE ZKOUŠCE:
-
Asi vám moc neporadim, s urbanismem jsem měla problém, protože nikdo pořádně nevěděl, co se po nás chce. A abych byla upřímná, nevim to doteď. Sehnala jsem si nějaké zápisky z přednášek a nekolikery skripta, která jsem ovšem neměla čas se naučit... A tak jsem doufala, že když to přečtu aspoň letmo, tak že mi to bude stačit k tomu, abych nevyletěla. Šírily se totiž o té zkoušce různé zvěsti, jako že Plos hodně vyhazuje. Byla to tenkrát moje poslední zkouška, která mi chyběla do 150 kreditů k zapsání bakalářky. A tak jsem měla nervy v kýblu. Dodnes nevim, co jsem se vlastně měla učit. Nakonec jsem dostala nějakou otázku ve smyslu "jak se vyvíjely zahrady" a pak jsem mu popisovala myslim rozdíl mezi baroknim a romantickym uspořádáním zahrady (plácal jsem tam něco, jako že ta barokní je taková geometrická, ta romantická taková tajemná, zarostlá třeba i s altánem...). Něco jsem tam zkrátka vypotila, řekla bych že to byla spíš zkouška z dějepisu a všeobecnýho přehledu. Ptal se mě myslim na datum nějaké francouzské revoluce, což jsem nevěděla, ale ačkoli se tvářil naštvaně, nakonec mě nevyhodil a dal mi dokonce B. Někteří to prostě dobře okecali, jiní měli smůlu na otázku a vyrazil je kvůli nějaké zbytečnosti... Ale těch bylo minimum, sposta lidí odešla se známkou E. Víc si bohužel nepamatuju, to víte, už je to rok... Příště se musim donutit to sem psát hned, než to zapomenu =o)
-
Zkoušel někde u sebe v kanceláři ČKA, což byla taky legrace (je dobré si to předem najít, a ne jako já pobíhat po Malé Straně a hledat to pár minut před zkouškou). Ale třeba to letos bude jinak. Přišli jsme tam všichni ráno a čekali v takové velké místnosti, všichni se učili a nervozita stoupala, s každou otázkou, kterou jsem zjistila, že na rozdíl, od někoho jiného neumím... Zkrátka to bylo super =o/ zkouška je to ústní, ale prakticky to vypadá tak, že to co napíšete na potítku je pro něj. On si to přečte a pak se třeba ještě na něco ptá. Takže se snažte, ať je to přehledné a čitelné, to on má rád =o)
-
Dovnitř se chodilo tak po 6-8 lidech, tahali jsme si otázku a pak se všichni na potítku připravovali asi 45 minut, zatímco v té samé místnosti zkoušel někoho jiného. Už nevim, jestli ty otázky byly dvě, nebo ne, ale vim, že jsem řešila zahrady a pak také zahradní města. Z dalších otázek, co tak ostatní napsali na Spolužáky, tam prý bylo: Vývoj veřejných prostor v různých kulturních okruzích, New York 19. stol., Teorie na tvorbu města a krajiny v 21. století, Vznik megaměsta, Avantgardy, Praha, (celkem podrobně na víc otázek dle časových období), Urbanismus 2. pol. 20. století, Rozdělení urbanismu (to z těch papírů-Valen, Norberg-Schulz...), Renesance v Evropě, Vývoji společnosti na vesnici a ve městě (v závislosti na technologiích, myšlení, krajině atd.), Brasilia (Niemayer), Paříž v minulosti (Hausmann a spol.)
-
U otázek, které se týkají Prahy prý chtěl nakreslit mapu (základní čtvrti a jejich vzájemná poloha). Dál cituji něčí příspěvek na Spolužácích: "já jsem měla otázku na starověk, chtěl podrobný popis Athén a jejich vývoje a chtěl po mně nakreslit mapu středozemního moře a chtěl vědět, kde ležela všechna antická města /athény, řím, troja, kartágo, .../... ptal se mě třeba i na takovou věc, jakým směrem leží agora od akropole a ve kterém městě začíná svatá cesta.... no sranda to byla.. tak hodně štěstí"
Abych to shrnula, může se vás zeptat asi opravdu na cokoli, mě to přišlo jak zkouška s dějepisu a všeobecného přehledu... Snad jsem vás moc nevyděsila! Budu ráda, když se zapojíte do tvorby tohoto webu a třeba mi napíšete, jak to vypadalo letos... Lidi z nižších ročníků to určitě ocení =o)
Tak, přeju pevné nervy!
|